Zimní zahrady

Zimní zahrady

Zimní zahrada v současném pojetí vychází z myšlenky celoročního využívání objektu v každém jeho zákoutí a propojení interiéru  s exterierém. Její kořeny však nehledejme v současnosti, i zde platí, že vše již  bylo objeveno i realizováno v dávné či nedávné minulosti. Zimní zahrady a jejich původ sahají do období impozantních přepychových, mnohdy i marnotratných  šlechtických sídel, jakými jsou dodnes anglické a francouzské zámky, u  nás stojí v tomto směru jistě za zmínku zámek Lednice a Hluboká nad Vltavou.

Dům a zahrada jsou dnes z hlediska prostorových dispozic místem pro realizaci života každé několikačlenné rodiny. Pro firmy je vyřešení celkového prostoru otázkou  prestiže i dobrého dojmu na zákazníky.  Zahrada je prostředkem pro kreativitu, estetiku, zábavu i relaxaci. Má však jednu nevýhodu – je sezónní záležitostí. Pokud tedy rodina či firma hledá možnost i pro zimní období nebo hledá řešení v případě  nepřízně počasí, pak se nabízí ideální varianta – zimní zahrada.
Pro účely zimní zahrady je vhodný prostor, který je většinou součástí nejen domu a objektu, ale také bytu a má  do budoucna celou řadu využití. Všeobecně se zimní zahrada využívá jako klidová  a relaxační zóna. Může sloužit jako další specifická obytná místnost, prostor pro Váš kaktusový či palmový ráj  nebo z Vašeho  venkovního bazénu vznikne vnitřní bazén se všemi jeho výhodami. Zastřešením prostoru tímto způsobem získá investor jeho celoroční  využití a co rozhodně není zanedbatelné,  dispoziční možnosti tím zvýši efektivitu i celkový estetický dojem objektu na maximum. Důležitým faktorem pro investora  je vytápění zimní zahrady. Ať už se uživatel rozhodne pro jakoukoliv variantu, nemusí mít obavy z navýšení nákladů na vytápění, protože vlivem skleníkového jevu dochází k vytápění domu teplem přijatým zimní zahradou ze slunečního záření.

Jako MATERIÁL PRO NOSNOU KONSTRUKCI ZIMNÍ ZAHRADY používáme dnes dva systémy:

1) Hliníkové profily s případnou ocelovou výztuží. Toto řešení je nejekonomičtější a poskytuje největší variabilitu barevného provedení díky možnosti nástřiku práškovou barvou – KOMAXIT, která je zárukou vysoké odolnosti a  dlouhodobé životnosti projektu. Při návrhu a realizaci klademe nejvyšší nároky na stabilitu a bezpečnost projektu.

2) Speciální německý systém Inoutic.  Jedná se o systémovými profily oplastovanou ocelovou pozinkovanou konstrukci. Z vnitřní strany je plast, z vnější hliníkové zasklívací lišty. Systém navozuje pocit  „teplo plastu, vzhled hliníku“. Vše samozřejmě s přerušeným tepelným mostem.

Pro zimní zahrady je velmi důležitá  VOLBA OTVOROVÝCH VÝPLNÍ. Nabízíme jednak nezateplené varianty zasklené jednoduchým sklem, až po speciální termoizolační protisluneční skla nebo bezpečnostní skla. Realizace vždy záleží na záměrech a možnostech investora. Otvíravé prvky jsou plastová okna nebo dveře.

SAMOZŘEJMOSTÍ je návrh zastínění, odvětrání, popřípadě vybavení zimní zahrady klimatizací. I v případě Vaší nepřítomnosti tak bude uvnitř udržována Vámi zvolená teplota i relativní vlhkost a ani při delším zavření otvíravých prvků nedochází k přehřívání vnitřního prostoru.
Na takto realizované  zimní zahrady poskytujeme běžně  záruku  5 let. Pro každý projekt zpracujeme zdarma  předpokládanou cenovou kalkulaci a garantujeme její dodržení dle smlouvy.  Kvalifikovaně Vám poradíme s návrhem dle Vašich představ a možností.